Історичний розвиток

Грунь — село в Україні, в Охтирському районі Сумської області. Населення 2220 осіб. Орган місцевого самоврядування — Грунська сільська рада. Розташоване на річці Грунь.

Географічне розташування

Село Грунь знаходиться на березі річки Грунь, вище за течією на відстані 3 км розташоване село Пластюки, нижче за течією на відстані 1,5 км розташоване село Шенгаріївка (Зіньківський район). На відстані до 2-х км розташовані села Бурячиха, Шолудьки і Бандури.

Містечко Грунь Зіньківського повіту на карті 1916 року
Містечко Грунь засновано на землях Гетьманщини поблизу кордону Слобідської України. Було центром Грунської сотні Гадяцького полку.

На 1859 рік містечко Грунь налічувало 1552 двори, у яких жило 6637 осіб.

В часі війни з нацистською Німеччиною Червона армія з боями відійшла із Груні 8 жовтня 1941 року.

До 1959 року село Грунь було адміністративним центром Грунського району Сумської області. Після ліквідації району його територія включена до Охтирського району.

Село особливо постраждало внаслідок геноциду українського народу, здійснюваного урядом СРСР під керівництвом Комуністичної партії у 1932—1933 та 1946—1947 роках.

Сучасний стан

У селі знаходиться народний музей Остапа Вишні.

Персоналії

На хуторі Чечва поблизу, на той час, містечка Грунь народились українські письменники Василь Чечвянський (В. М. Губенко 1888—1938) та його молодший брат Остап Вишня (1889—1956).
У селі народився
Сайко Андрій Трохимович (1918—2005) — педагог, організатор науки і освіти на Донбасі, Заслужений учитель України.